Öldürdüğü köpeği at arabasına bağlayıp sürükletti

Gaziantep’te bir kişinin öldürdüğü köpeği at arabası arkasına bağlayıp sürüklettiği görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden yayınlaması üzerine inceleme başlatıldı.

Jandarma ekiplerinin yaptığı incelemede görüntülerdeki kişinin Mehmet H. olduğu belirlendi.

“GÖTÜRÜP İLÇE DIŞINA ATIN”

Gözaltına alınan Mehmet H.’nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı görüntüler büyük tepki toparken, görüntülerde öldürdüğü köpeği at arabası arkasına ip ile bağlayıp sürüklettiği görüldü.

Görüntülerde ayrıca Mehmet H.’nin “Birkaç gün önce demiştim. Seni bu ilçedeki köylere almazlar diye. Böyle kuduran köpeğin başına bir şey gelir diye. Bakın öldü. Oğuzeli’ne gelme demiştim beni dinlemedin. Bak başına ne geldi, kim vurduya gittin. Bunu götürüp ilçe dışına atın. Bakın sonuç böyle olur.” dediği duyuldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Gaziantep Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Mehmet H.’nin gözaltına alındığı belirtilerek şöyle denildi:

“Oğuzeli ilçemizde bir köpeğin öldürülerek at arabası arkasında sürüklenmesi ve olayın video görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine, olayı gerçekleştiren ve video görüntülerini yayınlayan şahıs, jandarma ekiplerimiz tarafından yakalanmış, hakkında adli süreç ve Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında uygulanacak yaptırımlar ile ilgili idari süreç başlatılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x