Liderlerin seçim maratonu hız kazandı: Kim neredeydi

Seçime geri sayım devam ederken parti liderleri ve adaylar peş peşe düzenlenen mitingler, açılışlar ve ziyaretlerde açıklamalar yapıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da, CHP Lideri Özgür Özel Osmaniye ve Adana’da, İYİ Parti lideri Meral Akşener Ankara’da, DEM Pardi adaylarıyla birlikte Yenikapı’da Nevruz kutlamalarındaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da belediye başkan adaylarını tanıttı. Erdoğan, partisinin Konya’daki Kılıçarslan Meydanı’nda düzenlenen mitingine katıldı. Erdoğan, miting sonrası Mevlana Türbesi’ni ziyaret etti.

Geçmişte kaçırılan fırsatların çoğunun gerisinde, vesayetin kendisine alan açmak için körüklediği zayıf siyasi yönetimlerin yol açtığı boşlukların bulunduğunu söyleyen Erdoğan, “Bugün de aynı oyunun peşindeler. Geçen seçimleri hatırlayın. Birbirlerine yolda görseler selam vermeyecek olanları bir araya getiren işte bu odaktır.” ifadelerini kullandı.

KURUM ÜMRANİYE’DE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye Topağacı Mahallesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Ümraniye’nin ve Topağacı‘nın geleceği adına çok önemli bir adım attıklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Murat Kurum, “Her gün yeni bir temel atmada, her gün yeni bir açılışta bir araya geliyoruz. Dün yine Zeytinburnu’nda 5 bin konutun Çevre Bakanlığımız öncülüğünde hem yıkımlarını hem de temel atmalarını gerçekleştirdik. Burada da 1174 bağımsız bölümden oluşan projenin temellerini atıyoruz. Şu 2 günde yaptığımız iş koca 5 yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarından daha fazla. İş bilenin kılıç kuşananın demişler.’’ dedi.

ÖZEL OSMANİYE VE ADANA’DA HALKA SESLENDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde düzenlenen mitinge katılarak konuşma yaptı. Buradan Adanaya geçen Özel, Ceyhan ilçesi Kent Meydanı’ndaki “halk buluşması” programında, mazbatası iptal edilen eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın hukuksuz şekilde görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Özel, “Belediyelerimizin, yeni seçilenlerin de göreve devam edenlerin de öncelikli görevi depreme dirençli kentler inşa etmektir.” dedi.

İMAMOĞLU AÇILIŞTA

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nin 1. etabı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kabataş İskelesi’nde yapılan törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, muhteşem bir şehirde yaşadıklarını söyledi.

İstanbul’daki 16 milyon insana hak ettiği hizmeti vermenin, bu şehrin varlığını ve birliğini korumanın, düzenini sağlamanın boynunun borcu olduğunu belirten İmamoğlu, “Bu nedenle bizi bu göreve layık gördüğünüz günden bu yana elimizden geleni yalnız bu şehrin belediye başkanı değil muhafızı olma duygusuyla ve sorumluluğuyla yapıyoruz.” dedi.

AKŞENER ANKARA’DA

Seçim çalışmalarına ankarada devam eden İYİ PArti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Keçiören Belediye Başkan adayı Kemal Babuccu ile ilçede vatandaşlarla buluştu.

Akşener, kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Nuri Pamir Caddesi’ndeki dükkanları gezen Akşener, esnaf ile sohbet ederek Kemal Babuccu için oy istedi.

MHP’DE KURULTAY

MHP’de ise 14. Olağan Büyük Kurultayı’nın telaşı vardı. Kurultay Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı’nda, 1295 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

DEM YENİKAPI’DA

Dem Parti ise Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Özgür Kadın Hareketi (TJA) ile düzenlerikleri Nevruz mitingi için Yenikapı’daydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x